خانه / Various / نانوای رشتی کتابخوان برتر معرفی می کند

نانوای رشتی کتابخوان برتر معرفی می کند

book and bread

breadbook

 

نانوای رشتی کتابخوان برتر معرفی می کند

نانوای خوش ذوقی که با هدف احترام به وقت مشتری و ترویج فرهنگ مطالعه، ۳۰- ۴۰ جلد کتاب را روی بخشی از پیشخوان نانوایی‌اش چیده بود تا مشتریانی که دقایقی برای خریدن نان معطل می‌شوند را با خواندن کتاب سر کنند.

ایده جذاب ناصر، پای خیلی‌ها را ، از مردم عادی گرفته تا اعضای شورای شهر رشت و مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی و حتی برخی از نمایندگان گیلان را به شهرک لاکانشهر و نانوایی جالبش باز کرد و حالا بعد از گذشت هشت ماه از اجرای این ایده جالب، نه تنها کتابخانه نانوایی بیش از هزار جلد کتاب دارد و ناصر با ایده‌های جذابش خیلی‌ها را از داخل و خارج شهرک کتابخوان کرده، بلکه خودش نیز به پای ثابت یکی از برنامه‌های رادیو فرهنگ با عنوان «زیر چتر فرهنگ» تبدیل شده است.
این جوان خوش ذوق رشتی درباره برنامه‌هایی که برای گسترش اجرای ایده‌اش دارد می‌گوید: خیلی از هم صنفی‌های خودم وقتی فهمیدند چنین کاری کرده‌ام به من اطمینان دادند که کار بیهوده‌ای است و جواب نمی‌دهد اما حالا‌‌ ،همان افراد خودشان تقاضا کرده‌اند که برایشان کتاب ببرم و آن‌ها هم در نانوایی‌هایشان کتاب برای مطالعه بگذارند.

ناصر می‌افزاید: چند نفر از همکارانم در سطح شهر و استان اعلام موافقت کرده‌اند که جایگاهی را برای کتاب در نانوایی‌هایشان تعبیه کنند تا مشتریان آن‌ها هم بتوانند زمان معطلی در نانوایی را با خواندن کتاب سپری کنند.

وی ادامه می‌دهد: جالب است بدانید که خیلی از این نانوا‌ها به تشویق مشتریانشان می‌خواهند این کار را انجام بدهند و حتی یکی از همکاران به من می‌گفت که روزی یکی از مشتریانش به او گفته تنها نان خوب دست مردم دادن که مهم نیست، برو ببین یکی از همکارانت چطور برای وقت مردم ارزش قائل شده و توی نانوایی‌اش کتاب گذاشته تا مردم مطالعه کنند.
من هر روز به دنبال ایده جدیدی برای علاقه‌مند‌تر کردن مردم به کتاب خوانی هستم. به همین دلیل هر بار سعی می‌کنم از ابزاری جدید برای این کار استفاده کنم. مثلا همین ماه پیش تصمیم گرفتم کتابخوان بر‌تر را معرفی کنم به همین دلیل دفتر امانات کتاب را بررسی کردم و دیدم در شش ماه گذشته یکی از شهروندان بیشتر از ۴۰ جلد کتاب به امانت گرفته برای همین او را به عنوان کتابخوان بر‌تر معرفی کردم و برای جایزه‌اش مصرف یک ماه نان رایگان در نظر گرفتم و جالب است بدانید که برنده ما وظیفه دارد هم برای خانواده خوش نان بگیرد و هم برای پدربزرگش.

Telegram Channel

درباره ی Giti Mirzaei

Giti Mirzaei
  • تمامی فایل ها قبل از قرار گیری در سایت تست شده اند.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق نظرات مارا مطلع سازید.
  • پسورد تمامی فایل های موجود در سایت www.parsseh.com می باشد.(تمامی حروف را می بایست کوچک وارد کنید)
  • Password = www.parsseh.com
  • لطفا نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید در صورت تایپ بصورت فینگلیش نظر شما پاک خواهد شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.